Loading

Sezon szkoleniowo-targowy na półmetku

31.03.2017
Pierwsze miesiące nowego, pełnego planów roku 2017 już za nami.
Tradycyjnie styczeń, luty i marzec to miesiące obfitujące w spotkania szkoleniowe z rolnikami i dystrybutorami oraz targi. I w tym roku nasza firma uczestniczyła w wielu takich wydarzeniach o czym możecie Państwo przeczytać w tym artykule.

12.01.2017 w miejscowości Biała Parczewska na Lubelszczyźnie obyło się zimowe seminarium poświęcone problemom upraw zbóż i rzepaku, którego głównym organizatorem była firma Thorus agrogroup. Szkolenie to było jednym z kilku cyklicznych spotkań organizowanych w ramach współpracy pomiędzy firmami: Omya, FarmSaat, Greenland Technologia EM, NaturalCrop Poland
i EKOPLON. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób. Uczestnicy  mieli okazję wymienić się doświadczeniami z branży Agro oraz zapoznać z całym programem nawożenia i wsparcia roślin począwszy od diagnozy gleby poprzez jej terapię, aż do profilaktycznego i interwencyjnego stosowania nawozów dolistnych.

W dniach 18-19.01.2017 w Wiśle firma EKOPLON zorganizowała szkolenie integracyjne dla swojego partnera biznesowego w Republice Czeskiej. Po kilkugodzinnym szkoleniu poświęconym nowościom o ofercie EKOPLON oraz zaleceniom nawozowym dedykowanym dla zbóż, rzepaku, kukurydzy i buraków cukrowych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przeprowadzenia swobodnej dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi rolnikami.

23-25.01.2017 w Wieliczce odbyło się szkolenie zorganizowane przez EKOPLON dla firm z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 osób, czynnie zaangażowanych w sprzedaż naszych nawozów na rynkach wschodnich. Na szkoleniu oprócz prezentacji pracownika firmy EKOPLON na temat aktualnego stanu rolnictwa w Polsce swoje prezentacje mieli również prelegenci z Ukrainy (wyniki doświadczeń  nawozami EKOPLON stosowanymi w uprawach słonecznika, soi, pszenicy i kukurydzy) oraz Białorusi (wyniki doświadczeń polowych z nawozami EKOPLON prowadzonych w Uniwersytecie Rolniczym w Grodnie). Spotkanie w takim formacie (uczestnikami są firmy z kilku krajów) zostało zorganizowane już po raz drugi. Format spotkania umożliwia uczestnikom poznanie problemów jakie mają rolnicy na terenie kilku krajów, porównanie zaleceń nawozowych oraz wymianę doświadczeń.

02.02.2017 kilkanaście kilometrów od Kowna (Litwa) odbyło się spotkanie z pracownikami firmy Kauno Grudai, na którym swoje produkty zaprezentowały firmy EKOPLON, BASF, Nufarm, Yara, Bayer Crop Science. W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 pracowników firmy bezpośrednio zaangażowanych w sprzedaż produktów do rynku agro.

W dniach 01-02.02. 2017 pracownicy firmy EKOPLON uczestniczyli w XIII Międzynarodowych Targach Agrotechniki Sadowniczej – Fruitpro. Wspólne przedsięwzięcie organizowane przez firmę BASF Polska oraz Katedrę Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku na targach pojawiło się blisko 5000 odwiedzających i 100 wystawców.

W dniach 21-26.02.2016 w Plovdiv w Bułgarii miały miejsce jedne z największych na bałkanach targów poświęconych rolnictwu AGRA. Targi odbywają się od 1992 roku, a te w 2017 były już 26 edycją. Targi organizowane są przez Międzynarodowe Targi Plovdiv przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Żywności oraz Akademii Rolniczej z Sofii. EKOPLON wraz ze swoim bułgarskim dystrybutorem firmą AgroCrystal już po raz piąty brał czynny udział w tym przedsięwzięciu jako wystawca. W tym roku na targach pojawiło się wiele firmy zajmujących się produkcją nawozów dolistnych: Haifa, TimacAgro, Omex, Lebosol, Yara. Stoisko naszej firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy znają i cenią produkty firmy EKOPLON.

27.02-01.03.2017 w Szczyrku odbyła się Regionalna Konferencja Metodyczna organizowana przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych. Łącznie w konferencji uczestniczyło 160 osób. Pracownicy firmy EKOPLON wzięli czynny udział w konferencji i przedstawili referat na temat kompleksowego nawożenia zbóż i rzepaku. Nasza firma od lat współpracuje ze SDOO w Pawłowicach, Słupi Jędrzejowskiej, a w ostatnich latach także Chrząstowie i Radostowie. Na spotkaniu zostały zaprezentowane wyniki doświadczeń polowych prowadzanych w wyżej wymienionych stacjach.

Jesteśmy już na półmetku okresu szkoleń, seminariów i targów, ale jeszcze wiele wydarzeń przed nami. 

Galeria zdjęć

Nasze marki