Loading

O firmie

Dane kontaktowe

Historia
Jesteśmy rodzinną, polską firmą, która istnieje od 1989 roku
EKOPLON to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie produkcji środków żywienia zwierząt hodowlanych oraz nawozów dolistnych.
2019
2019 Jesteśmy z Wami już 30 lat! Dziękujemy!
2018
2018 Oddanie do użytkowania ośrodka badawczo - rozwojowego przy fermach brojlera kurzego w Potoku.
2016
2016 Przekształcenie spółki akcyjnej w sp. komandytową. Oddanie do użytku pierwszej fermy tuczu brojlera kurzego w Potoku.
2015
2015 Oddanie do użytku nowej wytwórni pasz z nowoczesnym laboratorium.
2011
2011 Zakup wytwórni pasz w Baborowie.
2007
2007 Oddanie do użytku pierwszej wytwórni pasz i koncentratów. Rozpoczęcie produkcji pasz pełnoporcjowych.
2006
2006 Budowa i oddanie do użytku magazynu wysokiego składowania wyrobów gotowych.
2000
2000 Przeniesienie siedziby firmy do Grabek Dużych.
1997
1997 Zakończenie kolejnego etapu modernizacji zakładu i przeniesienie produkcji środków żywienia zwierząt do Grabek Dużych.
1994
1994 Zakup obiektu produkcyjnego i przeniesienie produkcji nawozów z Kielc do Grabek Dużych.
1992
1992 Rozpoczęcie produkcji mieszanek mineralno - witaminowych EKOMIX.
1990
1990 Dołączenie do grona właścicieli dr Stefana Sajkiewicza.
1989
1989 Przeniesienie firmy do Kielc i przekształcenie w spółkę akcyjną.
1988
1988 Założenie firmy jako spółki cywilnej przez prof. J. Sajkiewicza i Z. Kręta w Błędowie k. Grójca. Powstanie nawozów marki EKOLIST.
EKOPLON to wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu produkcji środków żywienia zwierząt hodowlanych oraz nawozów dolistnych.
Icon2 W okresie swoich trzydziestu lat istnienia, EKOPLON stworzył jedne z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych, w których nowoczesne technologie i systemy zarządzania oraz kompetentne i zaangażowane zespoły wytwarzają najwyższej jakości produkty stosowane i znajdujące uznanie u szerokiego grona producentów żywności.

Nasze nowoczesne laboratoria  badawcze, zatrudnieni w nich specjaliści oraz wdrożone procedury kontrolne gwarantują najwyższej jakości powtarzalne produkty spełniające oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów.

Nasi eksperci dbający o stały rozwój oferty produktowej, monitorujący zmieniające się potrzeby konsumentów stale ulepszają już istniejącą ofertę oraz wprowadzają nowe rozwiązania oczekiwane przez rynek.

W naszym Instytucie  Brojlera zajmującym się testowaniem nowych programów żywienia sprawdzamy w badaniach ścisłych i fermowych każdy nowy program przed jego wprowadzeniem na rynek.

Icon2 Nasze produkty, jak również surowce stosowane do produkcji, są całkowicie bezpieczne oraz spełniają najwyższe standardy obowiązujące w Unii Europejskiej.

O wysokiej jakości naszych wyrobów świadczy ich zgodność z wymogami Systemu Zarządzania Jakością, potwierdzona uzyskanymi Certyfikatami: ISO 22 000:2005, GMP+B1, GMP+MI105 Controlled oraz PIM.

Icon3 EKOPLON jest przyjazny środowisku.

Nasze produkty są przyjazne dla środowiska. Dostosowujemy procesy produkcyjne, organizacyjne i nasze technologie do najwyższych standardów i wymogów ochrony przyrody. Angażujemy aktywnie naszych partnerów społecznych i biznesowych do działań na rzecz wspólnego dobra, jakim jest nasze środowisko naturalne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Nasi doradcy są również do Państwa dyspozycji.

About
350 pracowników
1600 klientów
300000 ton wyprodukowanych towarów
260000 ton zakupionych surowców
misja i wizja
Znaczenie nazwy firmy EKOPLON ma ścisły związek z misją i wizją firmy.
Logo EKOPLON nie zmieniło się przez wszystkie lata istnienia firmy. Wersja logotypu z roku 1988 nadal stanowi rozpoznawalny i trwały symbol działalności EKOPLON.

Przedrostek EKO jest pochodzenia greckiego (gr. oíkos = ‘dom, gospodarstwo’), w założeniach ma związek z gospodarstwem (skrót od ekonomiczny) oraz ze środowiskiem naturalnym, otoczeniem i jego wpływem na jakość życia i rozwój. Słowo PLON ma znaczenie szersze, poza rolnicze. Zgodnie z synonimami tego słowa, oznacza ono dla naszej firmy dobrodziejstwo, korzyść, dzieło, efekt pracy, pożytek, które to możemy określić mianem: ZYSK - dla firmy i otoczenia, na które firma ma wpływ.

Nasza misja Nasza misja

Z dbałością o ludzi i środowisko rozwijamy rodzime rolnictwo.

Nasza wizja Nasza wizja

Chcemy być najbardziej cenioną firmą produkującą środki żywienia zwierząt i nawozy w Polsce.

Zarząd
Stefan Sajkiewicz
Prezes Zarządu
Stefan Sajkiewicz
Właściciel firmy
Katarzyna Głowacka
Wiceprezes Zarządu
Katarzyna Głowacka
Dyrektor finansowy
Jacek Wiśniewski
Wiceprezes Zarządu
Jacek Wiśniewski
Dyrektor operacyjny
Wojciech Wolnicki
Wiceprezes Zarządu
Wojciech Wolnicki
Dyrektor handlowy
Nasze marki