Loading

EKOPLON rozpoczął współpracę z firmą OMA z Białorusi

25.06.2018
Ekoplon, przy wsparciu dystrybutora regionu, rozpoczął współpracę z siecią handlową OMA z Białorusi, która jest największą tego typu firmą handlu hurtowego i detalicznego materiałów i narzędzi budowlanych, a także towarów dla domu, ogrodu.

Założona w 1992 roku firma stale się rozwija i obecnie posiada 27 punktów reprezentowanych przez hurtownie i sklepy systemu franczyzowego marki OMA. Największy sklep OMA zajmuje powierzchnię 7000 m2 i znajduje się przy ul. Kamennogórskiej 118 w Mińsku. Firma zatrudnia ponad 2900 specjalistów. Jak mówi Aneta Wiśniewska, kierownik ds. sprzedaży zagranicznej, dla nas jest to otwarcie nowego kanału dystrybucji naszych produktów na tym rynku, czyli kolejny etap rozwoju Eksportu Ekoplonu.

Z kolei dyrektor sprzedaży Paweł Malarczyk podkreśla: - To nie jest początek w tym kanale dystrybucji, ale start-up na tym rynku. Zaczynamy od sieci OMA, ale już teraz rozpoczynamy dostarczanie naszych towarów do kolejnych sieci tego regionu, jak Materik, Green, czy MinskSortSemOvoshtch.

Nasze marki