Loading

Doświadczenia polowe z wykorzystaniem nawozów

16.12.2019
Doświadczenia pokazowe prowadzone w województwie lubelskim wspólnie z naszym dystrybutorem w gospodarstwie o powierzchni 300ha. Na polu zastosowaliśmy naszą sprawdzoną technologie opartą o nawozy: Nitrospeed 39, MAXIMUS AminoMicro i EKOLIST mono. W lipcu zorganizowaliśmy spotkanie polowe, które posłużyło zaprezentowaniu efektów doświadczenia oraz było dobrą okazją do wymiany doświadczeń.

Doświadczenie pokazowe prowadzone w sadzie jabłoniowym w miejscowości Wola Chojnata u Pana Pawła Kołacza. W nawożeniu jabłoni odmian Jonaprince Red, Pinova Red, Gloster, Szampion pokazaliśmy efektywność naszej technologii opartej o nawozy MAXIMUS Platinum, EKOLIST mono, MAXIMUS extra ZnBMg oraz nawozy wapniowe. Średni plon jabłek wyniósł blisko 90t/ha. W gospodarstwie w sierpniu zorganizowaliśmy spotkanie sadownicze. 

W czerwcu tego roku w ramach w Pole z EKOPLONEM spotkaliśmy się z naszymi partnerami w SDOO Pawłowice. Na polach doświadczalnych demonstrowaliśmy rezultaty doświadczeń polowych wspólnie z firmami Limagrain i Invigo. Przedstawiamy Państwu kilka wyników  z prowadzonych doświadczeń. 

W tym roku na terenie Białorusi prowadziliśmy szereg doświadczeń z różnymi roślinami (rzepak, pszenica, kukurydza) i w wielu rejonach tego kraju. Znaczną część tego kraju w tym roku podobnie jak Polskę dotknęła długotrwała susza. Nie mniej jednak zdjęcia z doświadczeń pokazują, że dzięki prawidłowo prowadzonemu nawożeniu dolistnemu można w pewnym zakresie ograniczyć negatywne skutki braku wody na roślinach.

Wykres 1. Plony jęczmienia ozimego odmiany
LG Veronica (dt/ha) nawożonego nawozami EKOPLON.
Wykres 2. Plony pszenicy ozimej odmiany
Absalon (dt/ha) nawożonego nawozami EKOPLON.

 

Po lewej kukurydza nie nawożona dolistnie. 
Po prawej nawożona: EKOLIST mono Cynk, EKOLIST mono Bor,
MAXIMUS extra PK oraz MAXIMUS 20+20+20.
Po lewej rośliny nawożone: MAXIBOR 21, MAXIMUS extra PKMg
i MAXIMUS 20+20+20.
Po prawej rośliny nie nawożone. 

 

Nasze marki