W pole z Ekoplonem - Rzeplin k. Stargardu
25 czerwca w Rzeplinie k. Stargardu odbyło się kolejne spotkanie polowe z cyklu "W pole z Ekoplonem". Tematem przewodnim tym razem był burak cukrowy. Współorganizatorami były firmy BASF, Polcalc i nasz dystrybutor w regionie - firma Agroskład z Maszewa. Po powitaniu gości i przybyłych rolników miał miejsce wykład prof. Marka Korbasa z Instytutu Ochrony Roślin poświęcony szeroko pojętemu zagadnieniu integrowanej ochrony oraz kierunkom modyfikacji podejścia do ochrony roślin w kontekście zmian prawnych i zmian w liście dostępnych substancji aktywnych.
Następnie uczestnicy przeszli na poletka, gdzie trwały długie dyskusje i wymiany poglądów nad zastosowanymi technologiami nawożenia i ochrony, a także nad najlepszymi rozwiązaniami w odniesieniu do powtarzających się niesprzyjających warunków uprawy roślin.
Zwieńczeniem był wspólny posiłek i dalsze dyskusje, których koniec miał miejsce w późnych godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych.