Loading

Sezon spotkań polowych z Rolnikami w pełni

21.06.2016
Połowa czerwca już za nami, za nami także szereg spotkań z naszymi Partnerami w terenie. Ciepła pogoda sprzyja integracji i nawiązywaniu nowych kontaktów. A my chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi wspomnieniami ze spotkań….

30.05.2016 na polach Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian w Kochcicach odbył się Dzień Rzepaku. W spotkaniu oprócz firmy EKOPLON uczestniczyli: ADOB, KWS Polska, Limagrain, Pionieer, RAPOOL, Syngenta, FH WIALAN, BASF, DuPont, Bayer, Syngenta. Po krótkim przywitaniu jakie wygłosił Pan Norbert Styrc – dyrektor SDOO w Pawłowicach uczestnicy udali się na poletka doświadczalne na których prezentowano odmiany rzepaku, technologię nawożenia dolistnego oraz ochronę przed chorobami i szkodnikami. Tradycyjnie spotkanie uwiecznił piknik.

2-3.06.2016 Dni Pola w wifmie Agro-As (Agroczas 2016), spotkanie odbyło się w miejscowości Nowa Wieś Mała k. Grodkowa. W spotkaniu wzięło udział 2400 uczestników. 

06.06.2016 w miejscowości Łubno w gminie Jabłoń na polach Pana Karola Dzyra odbyły się pokazy polowe odmian rzepaku oraz jęczmienia hybrydowego. Spotkanie zorganizowane przez firmę AGRICOLA – Lublin rozpoczęło się od prezentacji odmian przez firmy Pioneer oraz Syngenta oraz technologii nawożenia dolistnego przez firmę EKOPLON. Po prezentacji poletek, w których wzięło udział ponad 300 osób. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystej biesiadzie.

06.06.2016 w gospodarstwie "Buczaczagrohlibprom" na Ukrainie, które obecnie uprawia 25 000 ha a jego główną działalnością jest produkcja nasion siewnych. Agronomiczną obsługę prowadzi nasz dystrybutor TOV „Agro-Euro Consulting”, stosujący tam nawozy EKOPLON i prowadzący uprawy doświadczalne. Doświadczenia zajmowały powierzchnię - 48,2 ha, i prowadzone były na: pszenicy ozimej - 4,5 ha, rzepaku ozimym - 4,5 ha, pszenicy jarej - 3,2 ha, grochu - 0,5 ha, soi - 0,5 ha, kukurydza - 20 ha, słoneczniku - 15 ha. Do doświadczeń były użyte nawozy: Ekolist mono Miedź, Ekolist mono Cynk, Ekolist mono żelazo, Ekolist mono Mangan, Ekolist mono Molibden, Maxibor 21. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem właściciela holdingu (do którego należy też gospodarstwo) w zakładzie nasiennym, następnie wszyscy uczestnicy przejechali do bazy gospodarstwa na prezentację upraw doświadczalnych. Obok nich znajdowała się też wystawa sprzętu rolniczego. Po prezentacji pól rozpoczęły się występy zespołu ludowego i koncert muzyki klasycznej.

9.06.2016 w miejscowości Łętowo w powiecie płockim EKOPLON uczestniczył w Dniu Pola organizowanym przez Pfeifer & Langen Glinojeck SA. Spotkanie zorganizowano w gospodarstwie rolnym Pana Waldemara Panka o powierzchni 200ha, na spotkanie przybyło około 2000 rolników.

W dniach 8-9.06.2016 w miejscowości Radviliškio na Litwie uczestniczyliśmy w Dniach Pola Grūdo kelias  organizowanych przez naszego dystrybutora w tym kraju firmę AB „Kauno Grūdai“ . W spotkaniu zorganizowanym w gospodarstwie o powierzchni 2000ha oprócz EKOPLON brały udział: Yara, Adama, Litagra, Haifa, Chemcentras. Coroczne dwudniowe spotkania polowe są miejscem spotkań ponad 1000 rolników, którzy zwiedzają pola doświadczalne z różnymi rozwiązaniami  nawożenia dolistnego oraz ochrony roślin, obserwują pokazy sprzętu rolniczego oraz uczestniczą w grach i zabawach zespołowych, które nierzadko ciągną się do późnych godzin wieczornych.

10.06.2016 w miejscowości Lipka w powiecie Złotowskim odbył się Dzień Pola organizowany przez  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bełka. W spotkaniu uczestniczyło około 70 rolników.

16.06.2016 na terenie działania Oddziału KSC S.A. „Cukrownia Werbkowice” w południowo-wschodnim obszarze województwa lubelskiego w miejscowości Hulcze odbył się „Dzień Pola” Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Na spotkanie zorganizowane w gospodarstwie rolnym Pana Krzysztofa Bojara przybyło ponad 500 rolników, wystawiło się ponad 40 firm z branży rolniczej min. EKOPLON, Chemirol, ADOB, Scandagra, Adama, Aryste LifeScience, Bio-Gen, Greenland, Agrosimex, Dupond, Syngenta, Sumi Agro, Arkop. Spotkanie obfitowało w szereg atrakcji i pokazów dla zaproszonych gości, którzy tłumnie odwiedzali stoiska firmowe.

23.06.2016 na polach Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Słupi Jędrzejowskiej zostało zorganizowane coroczne spotkanie polowe. W spotkaniu oprócz firmy EKOPLON uczestniczyli: ADOB, DuPont, Timac Agro, Saatbau, Bayer, Adama, Rapool, Danko, Wialan, Hodowla Roślin Strzelce, Cerdrob. Po krótkim przywitaniu jakie wygłosiła Pani Ewa Kotarska –  p.o. dyrektor SDOO w Słupi Jędrzejowskiej uczestnicy udali się na poletka doświadczalne, na których prezentowano odmiany rzepaku, pszenicy, kukurydzy, soi, ziemniaków i buraków oraz różne technologie nawożenia dolistnego, a także sposoby ochrony przed chorobami i szkodnikami. Tradycyjnie spotkanie uwiecznił piknik. W spotkaniu wzięło udział ok. 70 rolników.

29.06.2016 w Kochcicach na polach Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian został zorganizowany Dzień Zbóż. W spotkaniu wzięło udział około 40 rolników, którzy po krótkim wstępie udali się na poletka doświadczalne na których prezentowano odmiany zboż, technologię nawożenia dolistnego oraz ochronę przed chorobami i szkodnikami. Tradycyjnie spotkanie uwiecznił piknik.

2-3.06.2016 w Minikowie  odbyły się jedne z największych imprez targowych w północnej Polsce  AGRO-TECH 2016 Minikowo. Targi odwiedziło ponad 35 tys. rolników, którzy mieli okazazję poznać ofertę ponad 400 wystawców z kraju i ze świata.

Wystawa w Sitnie trwała od piątku do niedzieli w dniach . W tym roku w podzamojskiej miejscowości pojawiły się niemal 400 wystawców z maszynami rolniczymi i około 150 hodowców zwierząt. Zwiedzających nie sposób było zliczyć. Ale Sitno to nie tylko masa atrakcji, ale też forum wymiany doświadczeń dla rolników i okazja do handlu.

Galeria zdjęć

Nasze marki