Loading

Przedwiośnie - produkcję rozsady czas zacząć!

01.03.2016
Przedwiośnie to okres produkcji rozsad warzyw, które będą sadzone w polu lub pod osłonami. Jedną z najwcześniej produkowanych rozsad jest rozsada selera, uprawianego na zbiór pęczkowy. Optymalnym terminem siewu nasion jest już połowa lutego.

Koniec lutego i pierwsza dekada marca to także czas produkcji rozsady papryki do nieogrzewanych tuneli foliowych oraz sałat przeznaczonych do upraw polowych.

Ze względu na niewielką ilość podłoża w pojemnikach wykorzystywanych przy uprawie rozsad (np. wielodoniczki) należy pamiętać o regularnym podlewaniu oraz dokarmianiu nawozami wieloskładnikowymi, które zawierają w swoim składzie makro- i mikroelementy.  

W tym celu można skorzystać z oferty produktowej firmy EKOPLON, która posiada nawozy dostosowane do nawożenia rozsad, zawierające niezbędne składniki pokarmowe.

Pierwszym z proponowanych rozwiązań jest krystaliczny nawóz makroelementowy wzbogacony w mikroelementy MAXIMUS 20+20+20, który stosuje się gdy rośliny wytworzą 3 liście właściwe, w dawce 0,5-1kg/100l cieczy. W tym okresie można zastosować również płynne nawozy wieloskładnikowe z serii EKOLIST: EKOLIST Standard (0,5-1 l/100 l cieczy) czy EKOLIST Warzywa Plus (0,2-0,5 l/100 l cieczy), jak również płynny nawóz potasowo - fosforowy EKOLIST Fosforowo - Potasowy (2-2,5 l/100 l cieczy), który zastosowany 6 - 8 dni przed posadzeniem roślin na miejsce stałe wzmocni ich system korzeniowy. 

Nasze marki