Loading

Nowość w ofercie EKOPLON: Jęczmień Browarny Forte

28.02.2018
Jęczmień browarny forte to bezazotowy krystaliczny nawóz dolistny z wysoką zawartością mikroskładników pokarmowych w pełni schelatowanych przez EDTA/DTPA. Nawóz zastosowany w odpowiednich dawkach i terminach skutecznie wpływa na wielkość i jakość zbieranego plonu jęczmienia browarnego. Ponadto kompozycja nawozu umożliwia jego stosowanie w innych uprawach.

Pamiętaj, że jęczmień browarny:

jest uprawą, w której jakość plonu ma większe znaczenie niż jego ilość, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dwa parametry skutecznie połączyć. Drogą do tego są umiejętne nawożenie azotowe uwzględniające zasoby glebowe obecne i przyszłe (mineralizacja materii organicznej) oraz wielkość dawek i formy w jakich podajemy ten składnik,

drugim elementem jest nawożenie składnikami, których zadaniem jest skuteczne wykorzystywanie przez jęczmień pobranego azotu. Ich znaczenie – zwłaszcza mikroelementów – jest tak duże, że dawki tych składników powinny dwukrotnie przekraczać zapotrzebowanie jęczmienia, a jednocześnie być stosowane dość wcześnie – do początku strzelania w źdźbło. Zatem jęczmień browarny forte w zalecanych terminach i dawkach jest rozwiązaniem idealnym.

Cechy:

  • nie zawiera azotu,
  • wysoka koncentracja mikroelementów,
  • dodatek siarki i magnezu.

Korzyści:

  • generuje wysoki potencjał plonowania,
  • pozwala skutecznie wykorzystać zastosowany azot i obniżyć jego poziom w ziarnie,
  • podnosi wartość technologiczną jęczmienia browarnego.

 

Nasze marki