Loading

NOWOŚĆ - OPTIMAX pH - adjuwant, kondycjoner wody, antyspieniacz

27.11.2018
Jedną z tegorocznych nowości produktowych jest wielofunkcyjny preparat do poprawy skuteczności zabiegów agrochemicznych – Optimax pH. Dzięki swojemu składowi łączy on w sobie działanie kondycjonera wody, adiuwanta i środka ograniczającego pienienie się roztworów roboczych.

Kondycjonowanie wody za pomocą preparatu Optimax pH polega na obniżeniu odczynu (pH) oraz zbuforowaniu jonów odpowiedzialnych za twardość wody, dzięki czemu nie następuje blokowanie substancji aktywnych środków ochrony roślin czy też nawozów dolistnych. Dodatkowo takie działanie przekłada się na większe możliwości tworzenia mieszanin zbiornikowych, czyli zmniejszanie liczby przejazdów opryskiwacza po polu.

Działanie adiuwanta  poprawia przyczepność cieczy roboczej do liści, dzięki czemu wpływa na równomierne rozprowadzenie substancji aktywnych na roślinie. Jednocześnie wspomaga wchłanianie czynników aktywnych tj. nawozy, środki ochrony roślin czy stymulatory.
Działanie antypieniące polega na zmniejszeniu pienienia się wieloskładnikowych roztworów roboczych. Do tych wszystkich korzyści dochodzi jeszcze wspomagające działanie antystresowe na rośliny uprawne dzięki zawartym w nawozie kwasom fulwowym. 
Ostatnią bardzo ważną zaletą Optimax pH jest niskie dawkowanie na poziomie 0,1l/100l cieczy roboczej.

Podsumowując – Optimax pH jest produktem, który w korzystnej cenie (w przeliczeniu na zabieg) oferuje bardzo szeroki wachlarz korzyści, zwiększając efektywność stosowanych środków ochrony roślin i nawozów dolistnych w połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa dla roślin uprawnych i środowiska.

Nasze marki