Loading

Nowe programy żywienia brojlerów - MASTER i LIDER

15.12.2017
Wychodząc naprzeciw nowym wymogom rynku chcemy zaoferować nowe linie pasz dla brojlera. Na podstawie analizy danych zbieranych przez naszych Doradców dostosowaliśmy produkty wychodzące naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom hodowców i konsumentów. Produkty zostały przetestowane na naszych fermach produkcyjnych w Potoku na populacji 480tyś. brojlerów.

W Polsce możemy obserwować dwa trendy w prowadzeniu technologii tuczu, które związane są również z tym jakiego rodzaju produkty końcowe chcemy otrzymać oraz jakie preferencje ma odbiorca drobiu:

krótkie tucze - kury są ubierane w wieku 32-35 dni a następnie sprzedawane w wieku 39-42 dni, często też stosuje się krótki okres tuczu po to aby sprzedać jednorazowo kury bez stosowania ubierki.​​,

długie tucze - powyżej 42 dni do 45-46 dnia. W tego typu tuczach ubierki są niezbędnym elementem technologii tuczu, kury sprzedaje się w wysokich wagach często ponad 3 kg masy ciała.

Ze względu na to, że są to dosyć duże różnice w technologii tuczu Ekoplon proponuje dwa programy żywienia: MASTER przeznaczony na krótki tucz LIDER na spokojniejszą hodowlę > 42 dni i końcową masę ciała 3 kg i wyżej.

 

Jeden starter dla obydwu programów – Początek musi być doskonały!

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z FORUM HODOWCÓW BROJLERÓW, KTÓRE ODBYŁO SIĘ 21-22.11.2017 W ZAWIERCIU.

Pliki do pobrania

Nasze marki