Loading
MAXIMUS AminoPerfect Wapniowy
MAXIMUS AminoPerfect Wapniowy
MAXIMUS AminoPerfect Wapniowy Nawóz bogaty w wapń i mikroelementy ważne dla metabolizmu drzew. Dodatkowo zawiera wolne aminokwasy i krótkie peptydy, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie roślin w warunkach suszy czy niskich temperatur.

MAXIMUS Amino Wapniowy zawiera 11% CaO. W nawozie wapń jest skompleksowany aminokwasami. Zawartość aminokwasów wpływa na szybkie i efektywne pobieranie jonów wapnia przez opryskiwane owoce. Aminokwasy zastosowane w nawożeniu dolistnym mogą włączać się bezpośrednio w metabolizm rośliny.
Zastosowanie aminokwasów, a szczególnie glicyny i proliny, poprawia kondycje roślin, odporność na stresy abiotyczne, pobudza rośliny do wzrostu i rozwoju.

 

Skład
CaO MgO B Cu Fe Mn Mo Zn Azot organiczny Aminokwasy total Biostymulator MPC
% m/m 11,0 3,0 0,8 0,5 2,0 3,0 0,02 3,0 5,5 26,62 2,00
g/kg
Hexagon
Lepsza jakość owoców i warzyw
Hexagon
Likwidacja niedoborów wapnia
Hexagon
Sprawdzona skuteczność
Korzyści

Wapń z MAXIMUS Amino Wapniowy jest dużo bardziej efektywny niż wapń zastosowany w postaci soli czy chelatów. Wynika to z szybszego pobierania kompleksów aminokwasowych wapnia przez owoce oraz z większej ich mobilności w roślinie. W przypadku kompleksów aminokwasowych pobierana jest cała zaaplikowana cząsteczka – aminokwasy włącznie z jonem wapnia. W przypadku chelatów syntetycznych chelator musi oddać jon roślinie.

MAXIMUS Amino Wapniowy zapobiega występowaniu niedoborów wapnia w owocach, dzięki czemu przeciwdziała rozwojowi chorób fizjologicznych, za które odpowiada niedobór wapnia. Wykazuje pozytywny wpływ na działanie endo- i egzogennych hormonów roślinnych oraz płodność kwiatów i zawiązywanie owoców. Zastosowany przed kwitnieniem poprawia żywotność kwiatów i usprawnia zapylenie i zapłodnienie.

Nawóz ma korzystny, stymulujący wpływ na szereg układów enzymatycznych odpowiedzialnych za kluczowe procesy życiowe zachodzące w roślinie.

 

 

MAXIMUS Amino Wapniowy ma łagodzący wpływ na skutki stresu biotycznego i abiotycznego poprzez stymulujące działania na enzymy oraz cechuje się wysoka zawartością proliny, hydroksyproliny i glicyny.

MAXIMUS Amino Wapniowy jest także bogatym źródłem wielu ważnych z punktu widzenia fizjologii roślin mikrolelemntów. Zawiera istotne dla metabolizmu roślin: cynk, bor, mangan, molibden, żelazo oraz miedz.

Stosowanie MAXIMUS Amino Wapniowy prowadzi do równomiernego dojrzewania owoców oraz zapewnia im wysoka jędrność.

MAXIMUS Amino Wapniowy sprzyja długiemu przechowywaniu owoców oraz wydłuża trwałość owoców w obrocie handlowym.

MAXIMUS Amino Wapniowy stosowany w uprawach drzew pestkowych efektywnie zapobiega pękaniu owoców.

 

Stosowanie
Uprawa Terminy oprysków Dawka ([kg / ha]) Dawka (Ilość cieczy użytkowej)
Jabłoń, grusza, winorośl,
wiśnie, śliwy, czereśnie,
porzeczka
Po ukazaniu się pąków kwiatowych 1,0-1,5 500-1000
Po opadaniu płatków kwiatowych
Kolejne zabiegi co 10-14 dni
Malina, truskawka Po ukazaniu się pąków kwiatowych 1,0 500-1000
Pojawienie się pierwszych owoców
Kolejne zabiegi co 10-14 dni
Pomidor, papryka, ogórek Początek wegetacji 1,0-1,5 500-800
Faza 3 - 4 liści
Faza 8 - 10 liści
Sałata, warzywa kapustne W czasie wiązania główek – kilka zabiegów co 7-10 dni 1,0-1,5 500-800
Porady eksperckie Czytaj więcej
Problemy w rolnictwie Czytaj więcej
Nasze marki