Loading

Jak uzyskać dobrą mieszankę paszową? To musisz wiedzieć

21.09.2017

EKOPLON posiada w swojej ofercie szereg produktów do żywienia trzody. Możemy je podzielić na cztery podstawowe kategorie:

  • premiksy,
  • koncentraty białkowe,
  • pasze pełnoporcjowe,
  • produkty specjalne.
     

Premiksy są wysokoskoncentrowanymi komponentami do pasz. Zawierają w swoim składzie aminokwasy, makro i mikroelementy, witaminy oraz różnego typu dodatki paszowe. W skład mieszanki produkowanej na bazie premiksu wchodzą zboża, surowce białkowe, surowce odpadowe przemysłu spożywczego.


Produkcja pasz na bazie premiksu wymaga ścisłej współpracy między doradcą żywieniowym a producentem. Gospodarstwo powinno być zaopatrzone w dobry mieszalnik, wagę do odważania produktów, a także mieć zaplecze surowcowe.


Tu należy zwrócić uwagę na wykorzystanie w żywieniu produktów rzepakowych. Zastosowanie ich w udziale 4, 6, 8 % odpowiednio, w mieszankach typu starter, grower i finiszer jest jak najbardziej wskazane ze względów zarówno żywieniowych, jak i ekonomicznych. 


Dużo łatwiejszym sposobem uzyskania dobrej mieszanki w gospodarstwie jest wykorzystanie zbóż z własnej produkcji i koncentratów białkowych. W odpowiedzi na aktualną sytuację na rynku trzody proponujemy koncentraty m.in. na bazie śruty sojowej i rzepakowej – Protan T Plus Enzym, z zawartością śruty sojowej – Protan T Plus Extra oraz na śrucie sojowej, na nośniku DDGS – Protan TT Farm i Protan Specjal WT. 


Wszystkie wymienione koncentraty należą do grupy produktów o podwyższonej zawartości lizyny, która jest najważniejszym aminokwasem limitującym w żywieniu tuczników.

Nasze marki