Loading

EKOPLON pomaga poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy

27.09.2017
Firma EKOPLON uruchomiła pomoc dla osób najbardziej poszkodowanych w nawałnicach, jakie przeszły nad północną Polską w dniach 11-12 sierpnia. Pomocą zostali objęci najbardziej poszkodowani hodowcy trzody chlewnej na terenie gminy Sośno, Gostycyn i Sępólno Krajeńskie.

W sumie pasze dla zwierząt hodowlanych od firmy EKOPLON otrzymało 10 gospodarstw. Do gospodarzy trafiły nieodpłatnie produkty: Protan Specjal WT i Grower na łączną kwotę blisko 24 tys. zł. Wszyscy którzy otrzymali pomoc od naszej firmy niemal całkowicie stracili zapasy pasz dla swoich zwierząt.

W samej Gminie Sośno ponad 400 budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych. Zawierucha uszkodziła lub całkowicie zniszczyła około 760 budynków gospodarczych (stodoły, chlewy, obory, wiaty, magazyny i garaże). Podobnie sytuacja przedstawiała się w Gminie Sępólno Krajeńskie i Gostycyn. Każda pomoc dla poszkodowanych jest bardzo ważna i pomaga w odbudowaniu zniszczonego przez huragan gospodarstwa. Firma EKOPLON nie mogła obojętnie przejść wobec tak wielkiej tragedii jaka dotknęła ludzi i zwierzęta.

Nasze marki