Loading

Dni Pola w Hodowli Roślin Strzelce

23.06.2021
22 czerwca po rocznej przerwie odbył się Dzień Pola organizowany przez Hodowlę Roślin Strzelce. Spotkanie to, na które licznie przybyli rolnicy, było znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami w palecie odmian i kierunkami i ich hodowli.

Na poletkach można było porównać liczne odmiany rzepaku ozimego i jarego a także szeroką gamę odmian zbóż. Już niemalże tradycyjnie pełną ochroną kolekcji pokazowej zapewnia BASF, natomiast kompleksowe nawożenie dolistne odbywa się według technologii EKOPLON. Programy oparte o nawozy MAXIMUS Platinum, MAXIMUS AminoMicroEKOLIST  dały znakomite efekty, a rośliny mimo nie do końca idealnych warunków w okresie wegetacji, prezentowały się znakomicie. I był to namacalny dowód, że nawożenia dolistne jest integralnym elementem agrotechniki, zwłaszcza w przypadku nowych odmian o coraz wyższym potencjale plonowania, a tym samym coraz wyższych wymaganiach w stosunku do szerokiej palety składników pokarmowych.

Takie wydarzenia są też znakomitą okazją do spotkań i wymiany doświadczeń, które są dla nas inspiracją do powstawania nowych rozwiązań w zakresie nawożenia dolistnego roślin. Życzeniem i intencją organizatorów jest aby za rok móc również spotkać się na strzeleckich polach co mamy nadzieję nastąpi i no co już dziś zapraszamy.

Zaufaj ekspertom. Zaufaj EKOPLON.

Galeria zdjęć

Nasze marki