Loading

Dni pola w Hodowli Roślin Strzelce

27.06.2022
23 czerwca odbyły się już tradycyjne Dni pola w Hodowli Roślin Strzelce. Spotkanie, którego współorganizatorami są również Ekoplon i BASF jak zawsze gromadzi rzeszę rolników, zainteresowanych poznaniem nowości odmianowych jak i agrotechniką poszczególnych roślin uprawnych.

Wydarzenie odwiedziło około 500-1000 rolników. Tematyką nawożenia dolistnego udało się zainteresować wielu praktyków. Ponieważ w produkcji rolnej, która jak żadna inna jest uzależniona od przebiegu pogody, każdy rok jest inny obserwacja w warunkach polowych jak radzą sobie poszczególne odmiany ma tym większe znaczenie. Ale wybór dobrej odmiany to dopiero początek drogi. Dalej jest cała agrotechnika obejmująca także nawożenie i ochronę. I tu również Dni pola są okazją do zobaczenia jak proponowane rozwiązania mogą pozytywnie wpłynąć na realizację potencjału plonowania zakodowaną w genotypie odmiany. Ze strony Ekoplon na poletkach można było zobaczyć technologie oparte o serią nawozów MAXIMUS Platinum i MAXIMUS AminoMicro, ale także technologie uproszczone oparte o nawóz NITROSPEED 39 i produkty MAXIMUS AminoMicro. Szczególnie te technologie z produktem NITROSPEED 39 cieszyły się w tym roku dużym zainteresowaniem co było następstwem silnych fluktuacji cenowych nawozów azotowych.

Spotkanie to jak i jemu podobne to nie tylko praktyczne pokazywanie jak nasze rozwiązania sprawdzają się  w warunkach polowych. To także poligon wymiany doświadczeń i dyskusji z rolnikami o specyficznych potrzebach konkretnych siedlisk i upraw (czasami niszowych, jak chociażby len oleisty czy konopie włókniste).
Ciekawostką dla odwiedzających była możliwość wykonania analizy gleby na stoisku EKOPLON  przy użyciu profesjonalnego skanera. 

Po pandemiczna rzeczywistość pozwala na swobodną organizację takich spotkań, które dla wszystkich udziałowców rynku są ważnym miejscem wymiany informacji, poglądów i oczekiwań. I niech podsumowaniem tego spotkania będzie hasło: „Do zobaczenia za rok”.

Zaufaj ekspertom. Zaufaj EKOPLON. 

Galeria zdjęć

Nasze marki