Loading

BEZ GMO - nowa oferta EKOPLON

18.10.2017
Wierzymy, że dla naszego zdrowia najlepsze jest to, co naturalne. Zaś od zdrowia i wysokiej wydajności zwierząt zależy jakość produktów odzwierzęcych takich jak, np. mleko. Dlatego wracamy do tradycyjnego żywienia zwierząt wykorzystując wyselekcjonowane, najwyższej jakości, naturalne surowce. 

 
Pasze bez modyfikacji genetycznych
Podczas gdy zwolennicy i przeciwnicy GMO przekonują nas do swoich racji, EKOPLON wychodzi naprzeciw hodowcom dając możliwość wyboru paszy na bazie surowców bez modyfikacji genetycznych. Jako nieliczni na polskim rynku wdrożyliśmy i skutecznie realizujemy produkcję pasz w oparciu certyfikat NON GMO PI – DEKRA CERTYFICATION. Certyfikat jest niezależnym potwierdzeniem jakości paszy i użycia do jej produkcji składników niemodyfikowanych genetycznie. Proces certyfikacji obejmuje cały łańcuch produkcji. Wynik kontroli ekspertów DEKRA jest pozytywny jedynie w przypadku, gdy na żadnym z etapów produkcji i przetwarzania nie były używane składniki genetycznie modyfikowane i finalny produkt jest całkowicie od nich wolny.

 Obecnie projekt produktów na bazie surowców NON GMO realizujemy z jedną z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce.


Co to jest GMO?
GMO to genetycznie zmodyfikowana roślina lub organizm, którego kod genetycznych został zmodyfikowany za pomocą metod rekombinacji DNA, które naturalnie nie występują w naturze lub za pośrednictwem tradycyjnych metod krzyżowania. Genetyczna modyfikacja dotyczy wielu produktów, których używamy na co dzień.  Najbardziej kontrowerjsyne są tzw. „rośliny transgeniczne” używane m.in. do produkcji pasz dla zwierząt, które powstają dzięki modyfikacjom genetycznym polegającym na wprowadzeniu do danego organizmu roślinnego genu pochodzącego z innego gatunku. 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną ofertą produktów wolnych od GMO, która zawarta jest w Katalogu Produktów Bez GMO. Opisane w katalogu produkty i programy żywienia EKOPLON obejmują wszystkie grupy wiekowe zwierząt i wyprodukowane są wyłącznie na bazie surowców bez modyfikacji genetycznych.

Teraz w ofercie EKOPLON dostępne również pasze NON GMO luzem.

Galeria zdjęć

Nasze marki