Youtube Facebook

Chcemy odpowiedzialnie angażować wszystkich naszych partnerów społecznych i biznesowych do działań na rzecz wspólnego dobra

Zbiory owoców i co dalej? Dokarmiania dolistne po zbiorach

Nastał moment wyczekiwany przez sadowników, a zarazem najbardziej pracochłonny – w sadach rozpoczęły się już zbiory owoców, które potrwają jeszcze przez kilka kolejnych tygodni. Jednak czy puste kwatery w sadach oznaczają koniec pracy dla sadowników? Niestety nie, ponieważ to właśnie po zbiorach owoców należy zadbać o prawidłowe odżywienie drzew.

Dobre zaopatrzenie drzew w składniki pokarmowe wpływa pozytywnie na ich kondycję, na przezimowanie oraz plonowanie w kolejnym roku. Wiosną pobieranie składników pokarmowych z gleby ogranicza zazwyczaj jej niska temperatura. Dlatego tak ważne jest, aby po zbiorach dostarczyć roślinom tych składników, które mogą być zmagazynowane w częściach zdrewniałych, a zostaną wykorzystane po rozpoczęciu okresu wegetacyjnego w następnym sezonie.

Do najważniejszych składników, które powinny zostać dostarczone w późnojesiennym nawożeniu należą bor i cynk. Są to mikroelementy wolno przemieszczające się w tkankach roślinnych.

Bor jest wykorzystywany przez rozwijające się tkanki roślin, zwłaszcza przez kwiaty i zawiązki owoców, poprawia zawiązywanie i jakość owoców. Cynk z kolei odpowiedzialny jest za zwiększenie odporności pąków na niekorzystne warunki.

Warunkiem skuteczności zabiegów późnojesiennych jest odpowiedni czas ich wykonania. Należy pamiętać, aby liście były jeszcze zielone i aktywne. Pierwszy zabieg wykonuje się tydzień po zbiorach, a kolejne jeden lub dwa zabiegi powtarza się co 7-10 dni (łącznie 2 do 3 opryskiwań).

Czym nawozić sady jesienią?

MAXIMUS extra ZnBMg w dawce 4 kg/ha – należy wykonać trzy zabiegi – 1, 2, 3 tygodnie po zbiorach

MAXIMUS extra ZnBMg to doskonały nawóz krystaliczny, który idealnie nadaje się do zastosowania w późnojesiennych i wiosennych zabiegach dokarmiania dolistnego upraw sadowniczych. W swoim składzie zawiera bor, cynk i magnez oraz inne mikroelementy. Cynk w nawozie obecny jest w formule ProTrans zwiększającej i przyspieszającej wchłanianie i wykorzystanie tego składnika. 

Zbiory owoców  i co dalej? Dokarmiania dolistne po zbiorach_1

Jeżeli jesteś zainteresowany promocją lub potrzebujesz więcej informacji

Napisz do nas >

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

GRUPY PRODUCENTÓW

zyskasz możliwość zapewnienia sobie silniejszej pozycji na rynku, a także wyższych i stabilniejszych dochodów.

NASI DORADCY

Największym kapitałem firmy EKOPLON są jej pracownicy, ich kompetencje, entuzjazm, talent oraz motywacja do stałego rozwoju.

SKUP SUROWCÓW

Zawsze premiujemy cenowo bardzo dobrą jakość ziarna, zwłaszcza jego czystość i przy zbożach - zawartość białka.

Jeżeli szukasz produktów
z gwarancją jakości, polecanych przez innych

WYSYŁANIE...

imię i nazwisko:*
numer telefonu:*
Pora kontaktu:

Pełna treść zgody
Coś poszło nie tak...
Sprawdź, czy formularz został wypełniony poprawnie
Coś poszło nie tak...
Sprawdź wszystkie wymagane pola!

Chcesz wiedzieć więcej?

zostaw nam swój numer telefonu

Oddzwonimy >

Chcesz się z nami skontaktować?

tel. + 48 41 354 51 69
email: ekoplon@ekoplon.pl

Znajdziesz nas na:

Youtube Facebook
Copyrights Ekoplon. Wykonanie Dirtydot

WYSYŁANIE...

imię i nazwisko:*
numer telefonu:*
Pora kontaktu:

Pełna treść zgody
Coś poszło nie tak...
Sprawdź, czy formularz został wypełniony poprawnie
Coś poszło nie tak...
Sprawdź wszystkie wymagane pola!